بیوگرافی ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه

  بیوگرافی ابراهیم رئیسی

  در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی ابراهیم رئیسی را برای شما اماده کرده ایم. ابراهیم رئیسی  متولد 22 آذر ماه سال 1339 در مشهد می باشد. فعالیت او در حوزه سیاست می باشد.

  بیوگرافی ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه

   

  تحصلات

  فارغ التحصیل سطح 4 حوزه علمیه، فوق لیسانس حقوق بین الملل و دکترای فقه و مبانی حقوق از دانشگاه شهید مطهری می باشد.

   

  فعالیت حرفه ای

   

  سید ابراهیم رئیسی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه جوادیه گذراند و علوم حوزه را در مدرسه نواب و سپس در مدرسه آیت الله موسوی نژاد مشهد شروع کرد.در سال 1354 زمانی که فقط 15 ساله داشت برای ادامه تحصیل به حوزه علمیه قم و مدرسه آیت الله بروجردی رفت و مدتی نیز در مدرسه آیت الله پسندیده تحت نظر امام خمینی (ع) تحصیل کرد.

  درس خارج اصول را نزد آیت الله سید مرعشی شوشتری و مرحوم هاشمی شاهرودی و خارج فقه را نزد آیت الله آقامجتبی تهرانی و آیت الله خامنه رهبر معظم تلمذ نمود.با اتمام دوره سطح حوزه وارد فوق لیسانس حقوق بین المللی خصوصی شد و با حضور در کنکور سال 1380 وارد دانشگاه شهید مطهری در مقطع دکتری شد.

  در اولین روزهای انقلاب وقتی 18 ساله بود به دعوت آیت الله شیخ هادی مروی و جمعی از طلاب به مسجد سلیمان رفت و کار خود را در دادسرای انقلاب آغاز کرد.سپس به شاهرود بازگشت و پادگان 02 را تاسیس و اداره آن را بدست گرفت. در سال 1359 بعنوان دادیار کرج انتخاب و بعد از چند ماه به سبب تلاش های خود دادستان این شهر شد و مدتی بعد بصورت همزمان حکم دادستانی همدان را نیز گرفت در این زمان تنها 20 سال سن داشت.

  همچنین رئیسی از اعضای هیئت چهار نفره حوادث تابستان 1367 بودند.در سال 1367 با حکم ویژه امام خمینی (ره) مستقل از قوه قضایی به امور قضایی استان لرستان، سمنان و کرمانشاه مشغول شد و از سال 1368 با حکم آیت الله محمد یزدی رئیس وقت قوه قضاییه تا سال 1373 دادستان تهران بود.

  از سال 1373 به مدت 10 سال ریاست سازمان بازرسی کل کشور بود و از سال 83 تا 93 به مدت 10 سال معاون اول قوه قضاییه و از سال 93 تا 1395 دادستات کل کشور شد.

  او همچنین از سال 91 با حکم رهبری داستان کل ویژه روحانیت است.

  سید ابراهیم رئیسی در سال 1394 در 55 سالگی تا سال 97 با حکم رهبری به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد، وی پیش از آن نیز تولیت امامزاده صالح را برعهده داشت

  رئیسی در سال 1385  وارد خبرنگان رهبری از استان خراسان جنوبی شد، او همچنین در انتخابات سال 94 نیز وارد خبرگان دوره پنجم شد.

  ابراهیم رئیسی در انتخابات 1396 یکی از نامزدهای ریاست جمهوری شد. اما در نهایت نتوانست به مقام ریاست جمهوری برسد و با اختلاف 8 میلیون رای شکست خورد.

  سید ابراهیم رئیسی از سال 1380 وقتی 41 ساله شد بعنوان مدرس مدارس حوزه علمیه تهران شروع به تدرس کرد و بعد از عزیمت به مشهد از سال 95 در مدرسه عالی نواب حضور دارد.

  در حال حاضر زیاست قوه قضاییه که در اسفند ماه سال 1397 به وی واگذار شد را دار می باشد.

   

  بیوگرافی ابراهیم رئیسی

  بیوگرافی ابراهیم رئیسی

  زندگی شخصی

  نام کامل او سید ابراهیم رئیس الساداتی متولد محله نوغان مشهد است.پدرش از روحانیون مشهد بود وز منای که او 5 سال داشت، درگذشت؛ پدر و مادرش هر دو از سلاله سادات حسینی و نسبش از هر دو طرف به حضرت زید بن علی بن الحسین (ع) می‌ رسد.

  حجت الاسلام رئیسی در سال 1362 وقتی 23 ساله بود با دکتر جملیه علم الهدی دختر بزرگ آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد ازدواج کرد و دارای دو فرزند دختر می باشد، دختر اول ایشان متاهل و  فوق لیسانس علوم اجتماعی دانشگاه تهران بوده و دختر دوم فارغ التحصیل فیزیک دانشگاه تهران است.

ارسال دیدگاه

دانلود رمان یکی مثل تودانلود رمان یکی مثل تو پی دی اف – Yeki Mesle To مطلب تصادفی
© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت ایلیاد محفوظ است.