بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر سینما و تلویزیون

afsaneh-bayegan-

بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر سینما و تلویزیون

بیوگرافی افسانه بایگان

در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی افسانه بایگان را برای شما اماده کرده ایم. افسانه بایگان متولد 26 دی ماه سال 1340 در تهران می باشد و فعالیت وی در زمینه بازیگری است.

بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر سینما و تلویزیون

 

تحصیلات

بخاطر انقلاب فرهنگی نتوانست وارد دانشگاه شود و تحصیلات خود را ادامه دهد.

 

فعالیت حرفه ای

بایگان در سال 1351 وقتی 11 ساله بود در فیلم کوتاه بوق ایفای نقش نمود.در سال 1355 وقتی 16 ساله بود در مسابقات دختر شایسته شرکت کرد و نفر دوم شد، در آن سال ها دختری بنام جلوه پالیزبان از کرمانشاه بعنوان نفر اول انتخاب شد.

اما فعالیت حرفه ای خود را در سال 1360 در 20 سالگی از طریق چنگیز وثوقی که از فامیل های دورشان می باشد از تست یک سریال مطلع شد و بعد از حضور توانست به جمع بازیگریان سریال سربداران وارد شود.بازی او در این سریال بخاطر استفاده از گلاه گیس و مخالفت عده ای باعث توقیف فیلم شد اما کارگردان سریال توانست نزد امام خمینی (ره) برود و مجوز پخش آنرا بگیرید.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی محمدرضا ژاله

در سال 1364 با فیلم سینمایی گمشده وارد عرصه سینما شد و تا سال 78 با نزدیک به 40 فیلم سینمایی بازی نمود که سوپر استار این دو ده نام گرفت.او مدتی از سال 78 تا 85 از سینما کنار گیری کرد، تا به جال نزدیک به 52 فیلم بازی کرد و بیش از 23 تجربه بازیگری در تلویزیون دارد.

افسانه بایگان سال 1392 در انتخابات شورهای شهر و روستا از تهران ثبت نام کرد اما رد صلاحیت شد. همچنین یک کتاب شعر چاپ نموده است.

بیوگرافی افسانه بایگان

 

زندگی شخصی

او در محله فرانسه تهران بدنیا آمد.افسانه بایگان بعد از انقلاب با مصطفی شایسته ازدواج کرد . در سال 1361 صاحب تنها فرزند خود بنام امیرعلی شد که حالا در ایالت میشیگان آمریکا زندگی می کند.

مصطفی شایسته متولد 20 فروردین 1337 در تهران، تهیه کننده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *