بیوگرافی رامین مهمانپرست سخنگوی سابق وزارت خارجه

mehman
ب

بیوگرافی رامین مهمانپرست سخنگوی سابق وزارت خارجه

بیوگرافی رامین مهمانپرست

در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی رامین مهمانپرست را برای شما اماده کرده ایم. رامین مهمانپرست متولد تیرماه سال 1339 در تهران می باشد. وی سابقا در پست های دولتی مختلفی بود و آخرین پست او سخنگوی وزارت امور خارجه بود که از آن استعفا داد و در حال حاضر سفیر ایران در کشور لهستان است و به تازگی با مریم کاویانی که بازیگر سینما و تلویزیون می باشد ازدواج کرده است.

بیوگرافی رامین مهمانپرست سخنگوی سابق وزارت خارجه

 

تحصیلات

فارع التحصیل لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شریف و فوق لیسانس مدیریت دولتی از مرکز آموزش مدیریت تهران و دوره MBA از دانشگاه لارکتون کانادا می باشد.

 

زندگی شخصی و فعالیت حرفه ای

پدر او اهل شمال و مادرش اهل شهر یزد می باشد. او دارای 2 خواهر و چهار برادر است.

در 16 سالگی توانست وارد دانگشاه شریف تهران شود. پس ار فارغ التحصیلی در مقطع فوق لیسانس به کانادا رفت و دوره MBA را گذراند. در سال 1364 به خدمت سربازی رفت.

مهمانپرست در سال 1361 در سن 22 سالگی با همسر خانم فاطمه یعقوبی ازدواج نمود که از این ازدواج یک دختر و یک پسر دارد. مهمناپرست سال 1366 به استخدام وزارت اومور خارجه کشور در آمد.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی آرات حسینی

در سال 70 معاون مدیرکل فرهنگ وزارت، سال 73 مدیر کل فرهنگی وزارت، سال 75 سفیر ایران در تایلند، سال 79 نماینده وزیر خارجه در امور مدارس ایرانیان بود

 

بیوگرافی رامین مهمانپرست

از سال 1381 معاون مدیر کل اطلاعات مطبوعات، سال 83 سفیر ایران در قزاقستان، و از سال 88 تا سال 92 در دوره دوم محمود احمدی نژاد سخنگوی وزارت امور خارجه و دستیار ویژه وزیر بود

در سال 92 کاندیدای ریاست جمهوری اما انصراف داد و کنار کشید و سفیر ایران در کشور لهستان شد.

در اسفند سال 96 همسرش فاطمه یعقوبی به دلیل بیماری سرطان در ورشوی لهستان درگذشت. و در تابستان 97 ماموریت وی پایان یافت و به ایران بازگشت.

اما در 1 اسفند 97 رامین مهمانپرست به همراه همسر دوم خود مریم کاویانی بازیگر سینما و تلویزیون در مراسم اکران فیلم قرارمون پارک شهر حاضر که شگفتی همگان را برانگیخت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *