ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بیوگرافی سلن دیون خواننده آهنگ معروف تایتانیک

celen

بیوگرافی سلن دیون خواننده آهنگ معروف تایتانیک

بیوگرافی سلن دیون

در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی سلن دیون را برای شما اماده کرده ایم. سلن دیون متولد 30 مارس 1968 در کبک کانادا می باشد. وی توانست با خواندن ترانه معروف در فیلم تایتانیک به شهرت و موفقیتی جهانی دست پیدا کند.

بیوگرافی سلن دیون خواننده آهنگ معروف تایتانیک

 

فعالیت حرفه ای

سلن دیون اولین آلبوم های خود را در سال 1981 روانه بازار کرد. این آلبوم ها در کبک مورد استقبال فراوانی قرار گرفت. همچنین وی در سال 1988 در مسابقات یورو ویژن توانست مقام نخست را کسب نماید.

از سال 1990 در آمریکا شروع به فعالیت نمود و ترانه های انگلیسی زبان را به بازار عرضه نمود. اولین آلبوم وی در آمریکا مورد استقبال فراروانی قرار گرفت و توانست او را به شهرت برساند. معروف ترین ترانه او تیتراژ پایانی فلیم تایتانیک بود که تواسنت سلن را به موفقیت بسیار بزرگی برساند و هم چنین در جهان معروف و مشهور سازد.

 

بیوگرافی سلن دیون

بیوگرافی سلن دیون

 

زندگی شخصی

زبان اصلی سلن دیون فرانسوی می باشد اما پس از راهیابی به مارکت آمریکایی و موفقیت در آن معمولا ترانه ها و آلبوم های خود را به زبان انگلیسی می خواند و منتشر می نماید اما سلن به 5 زبان زنده دنیا تسلط دارد و می تواند با آن ها کار خوانندگی  انجام دهد.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی فاطمه حقیقت جو نماینده سابق مجلس ایران

اون در خانواده ای فقیر اما اهل موسیقی متولد شد و دارای 13 خواهر و برادر دیگر می باشد که سلن چهارمین فرزند خانواده محسوب می شود و با کمک همسر خود که از کودکی با وی آشنا بود و همچنین مادر و برادر خود توانست پا به عرصه موسیقی بگذارد .

دیون و همسرش که مدیر برنامه های وی از کودکی بود در سال 1991 با یکدیگر نامزد شدند و در نهایت در سال 200 با یکدگیر به صورت رسمی ازدواج کردند. همسر دیون که رنه آنژلیل نام داشت در سال 2016 به دلیل سرطان حنجره درگذشت. دو روز بعد از مرگ رنه آنژلیل همسرش، سلن برادر خود را نیز به دلیل بیماری سرطان از دست داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *