بیوگرافی ماکسیم گورکی نویسنده روسی رمان مادر

  بیوگرافی ماکسیم گورکی

  در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی ماکسیم گورکی را برای شما اماده کرده ایم. ماکسیم گورکی نویسنده روسی که در بین سال های 1868 تا 1936 می زیسته است و در شهر نیژنی نووگورود  چشم به جهان گشود.

  ماکسیم از بنیان‌گذاران سبک ادبی واقع گرایی سوسیالیستی بود و توانست در طول دوران زندگی خود 5 بار نامزد دریافت جایزه نوبل شود.

  بیوگرافی ماکسیم گورکی نویسنده روسی رمان مادر

   

  بیوگرافی ماکسیم گورکی

  بیوگرافی ماکسیم گورکی

   

  از جمله نویسندگان معروف و هم دوره یا ماکسیم، لئو تولستوی و آنتون چخوف بودند که در کتاب خاطرات ماکسیم به این دو نویسنده و خاطرات او با این دو نویسنده اشاره شده است.

   

  زندگی شخصی

  ماکسیم در 11 سالگی خانواده و والدین خود را از دست داد و مادربزرگ وی نگهداری او را بر عهده گرفت.

  دوران نوجوانی زندگی ماکسیم فراز و نشیب بسیاری داشت چندین بار اقدام به فرار ار خانه و همچنین یک خودکشی ناموفق و پس از آن سرگردانی های بسیار که باعث شد سفرهای مختلفی به اقصی نقاط امپراطوری روسیه داشته باشد.

  آغاز به کار حرفه ای

  در ادامه همین گشت و گذارها باعث شد ماکسیم وارد شغل روزنامه نگاری شود و قلمش برای نویسندگی پخته تر شود تا اینکه تواسنت در سال 1898 نخستین کتاب خود را به نگارش دربیاورد.

  از جمله آثار معروف او رمان مادر می باشد که حال و هوای سیاسی و انقلابی دارد و داستانی در مورد کارگران انقلابی کارخانه ها را روایت کرده است. چند فیلم با اقتباس از این کتاب و رامان ساخته شده است.

  ماکسیم از فعالان سیاسی مطرحی بود که بسیاری از عمر خود را در خارج از روسیه و یا شوروی در تبعید گذراند و در نهایت با دعوت استالین به شوروی بازگشت و در همان جا نیز درگذشت.

  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
  Loading...

ارسال دیدگاه

بیوگرافی سعید رضاییبیوگرافی سعید رضایی بازیگر سریال بوی باران مطلب تصادفی
© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت ایلیاد محفوظ است.