ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بیوگرافی ماکسیم گورکی نویسنده روسی رمان مادر

1200px-Maxim_Gorky_LOC_Restored_edit1

بیوگرافی ماکسیم گورکی نویسنده روسی رمان مادر

بیوگرافی ماکسیم گورکی

در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی ماکسیم گورکی را برای شما اماده کرده ایم. ماکسیم گورکی نویسنده روسی که در بین سال های 1868 تا 1936 می زیسته است و در شهر نیژنی نووگورود  چشم به جهان گشود.

ماکسیم از بنیان‌گذاران سبک ادبی واقع گرایی سوسیالیستی بود و توانست در طول دوران زندگی خود 5 بار نامزد دریافت جایزه نوبل شود.

بیوگرافی ماکسیم گورکی نویسنده روسی رمان مادر

 

بیوگرافی ماکسیم گورکی

بیوگرافی ماکسیم گورکی

 

از جمله نویسندگان معروف و هم دوره یا ماکسیم، لئو تولستوی و آنتون چخوف بودند که در کتاب خاطرات ماکسیم به این دو نویسنده و خاطرات او با این دو نویسنده اشاره شده است.

 

زندگی شخصی

ماکسیم در 11 سالگی خانواده و والدین خود را از دست داد و مادربزرگ وی نگهداری او را بر عهده گرفت.

دوران نوجوانی زندگی ماکسیم فراز و نشیب بسیاری داشت چندین بار اقدام به فرار ار خانه و همچنین یک خودکشی ناموفق و پس از آن سرگردانی های بسیار که باعث شد سفرهای مختلفی به اقصی نقاط امپراطوری روسیه داشته باشد.

آغاز به کار حرفه ای

در ادامه همین گشت و گذارها باعث شد ماکسیم وارد شغل روزنامه نگاری شود و قلمش برای نویسندگی پخته تر شود تا اینکه تواسنت در سال 1898 نخستین کتاب خود را به نگارش دربیاورد.

پیشنهاد ایلیاد
مهناز افشار و ماجرای حکم جلب او و ممنوع الخروجی

از جمله آثار معروف او رمان مادر می باشد که حال و هوای سیاسی و انقلابی دارد و داستانی در مورد کارگران انقلابی کارخانه ها را روایت کرده است. چند فیلم با اقتباس از این کتاب و رامان ساخته شده است.

ماکسیم از فعالان سیاسی مطرحی بود که بسیاری از عمر خود را در خارج از روسیه و یا شوروی در تبعید گذراند و در نهایت با دعوت استالین به شوروی بازگشت و در همان جا نیز درگذشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *