بیوگرافی پروانه معصومی بازیگر سینما و تلویزیون

masomi

بیوگرافی پروانه معصومی بازیگر سینما و تلویزیون

بیوگرافی پروانه معصومی

در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی پروانه معصومی را برای شما اماده کرده ایم. پروانه معصومی متولد سال 1323 در تهران می باشد و فعالیت وی در زمینه بازیگری است.

بیوگرافی پروانه معصومی بازیگر سینما و تلویزیون

 

تحصیلات

فارغ التحصیل زبان های خارجی از دانشگاه ملی ایران (شهید بهتشی فعلی) می باشد.

 

فعالیت حرفه ای

او در سال 42 با گرفتن دیپلم در رشته علوم طبیعی وارد دانشگاه ملی شد. پس از آن مدتی به کشور آلمان مهاجرت نمود برای ادامه تحصیل.

بعد از اینکه از آلمان بازگشت با پشتیبانی همسرش برای اولین بار سال 1350 در فیلم بی تا در کنار گوگوش و عزت الله انتظامی جلوی دوربین رفت. در سال 1351 با فیلم رگبار بهرام بیضایی در نقش اول بازی کرد.

از سال 1351 تا 56 در پنج فیلم بنام های بی تا، رگبار، شهر قصه، غریبه و مه و فیلم کلاغ بازی کرد و در فستیوال های دربار پادشاهی هم چندین بار حضور داشت.

پس از از مدتی که از انقلاب گذشت در سال 1363 بعد از گذشت 5 سال با فیلم گل های داوودی بکارگردانی رسول صدر عاملی به بازیگری بازگشت و در سال 1366 برا بازی در فیلم جهیزیه ای برای ارباب موفق به دریافت جایزه شد.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی کامی یوسفی به همراه عکس

بیوگرافی پروانه معصومیبیوگرافی پروانه معصومی

زندگی شخصی

پروانه معصومی در سال 1349 و زمانی که در کشور آلمان تحصیل می کرد با همسرش مسعود معصومی ازدواج کرد که ثمره این زندگی تنها یک فرزند پسر بنام نیما است.

مسعود معصومی متولد 1316 فارغ التحصیل عکاسی از مدرسه دولتی مونیخ آلمان می باشد که سال 1350 بعد از ازدواج به ایران بازگشت.آقای معصومی در سال 1395 در 79 سالگی درگذشت.

پروانه معصومی در حال حاضر در روستای صومعه سرای گیلان مشغول پرورش گل و گیاه می باشد.

در سال های گذشته انتشار عکسی از دیدار پروانه معصومی با فرح پهلوی باعث شد یک مبحث جنجالی به پا شد، معصومی عنوان کرد این عکس مربوط جشنواره فیلم تهران است و بیان کرد که این عکس به زور از آنان گرفته شده است. وی هم اکنون عضو بسیج هنرمندان می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *