بیوگرافی جولیان مور بازیگر هالیوودی

julianne-moore-fn14-magazine-www-OverDoz-IR (2)

بیوگرافی جولیان مور بازیگر هالیوودی

بیوگرافی جولیان مور

در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی جولیان مور را برای شما اماده کرده ایم. جولیان مور متولد 3 دسامبر سال 1960 در آمریکا می باشد و فعالیت وی در زمینه بازیگری در سینمای آمریکا یعنی هالیوود می باشد. وی هم اکنون جزیی از 100 شخصیت تاثیرگذار در دنیا می باشد.

بیوگرافی جولیان مور بازیگر هالیوودی

 

تحصیلات

فارغ التحصیل رشته مطالعات تئاتر از دانشگاه بوستون می باشد.

 

فعالیت حرفه ای

جولیان از جمله دانش آموزان فعال در زمینه تئاتر بود که همیشه مورد تشویق معلمان خود قرار می گرفت. در نهایت به دانشگاه بوستون رفت و در سال 1983 فارغ التحصیل تئاتر شد.

پس از فارغ التحصیلی در 23 سالگی مدتی پیشخدمت بود تا اینکه سال 1985 در 25 سالگی وارد گروه تئاتری برادوی نیویورک شد و اجراهای این گروه از تلویزیون پخش شد. جولیان با این گروه نمایشی، جایزه معتبر امی را دریافت کرد.

جولیان در سال 1990 در 30 سالگی اولین تجربه سینمایی خود را با فیلم داستان های تاریکی بدست آورد اما شهرت اش در سال 1993 با فیلم برش های کوتاه بود که وی را نامزد بهترین بازیگر زن بخش روح مستقل جشواره گلدون گلوب کرد.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی بهنام صفوی خواننده و علت فوت وی

در سال 1997 در 37 سالگی برای بازی در فیلم شب های عیاشی نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل زن در اسکار و گلدون کلوب شد.

در نهایت بعد از 5 نامزدی بدون نتیجه در اسکار جولیان سال 2015 در اسکار 78 جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را به خود اختصاص داد.

وی تابحال از 9 نامزدی در گلدون گلوب 2 بار و برای 7 نامزدی SAG هم 2 بار برنده شده است اما هنوز موفقیتی در جشنواره بفتا با وجود 4 نامزدی بدست نیاورده است.

خانم مور دستی در نوشتن کتاب داستان کودکان نیز دارد او سال 2007 اولین کتاب خود را منتشر داد و تا سال 2016 بیش از 8 کتاب چاپ شده دارد

 

بیوگرافی جولیان مور

بیوگرافی جولیان مور

 

زندگی شخصی

Julianne Moore در شهرک نظامی کارولینای شمالی متولد شده است.

پدرش یک تفنگدار ارتش آمریکا بود که بعد از بازنشستگی قاضی نظامی شد و مادرش یک روانشناس اجتماعی بود، جولیان یک خواهر و یک برادر کوچکتر از خود دارد.

مور در سال 1984 وقتی 24 ساله بود با جان گلد رابین نامزد کرد و سال 1986 ازدواج کردند اما این زندگی بدون هیچ فرزندی سال 1993 بعد از 9 سال به طلاق ختم شد.

جولیان سال 1996 در فیلم The Myth of Fingerprints با کارگردان آن آشنا شد. اولین فرزند جولیان مور و برت فرونلیچ یک پسر بنام کالیب در سال 1997 بدنیا آمد و فرزند دوم نیز یک دختر بنام لیو متولد سال 2002 می باشد، این زوج در 2003 با یکدیگر رسما ازدواج کردند.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی رضا ژیان

او در 26 سالگی شنا کردن حرفه ای را یاد گرفت و در 27 سالگی توانست گواهینامه بگیرید در سال 2015 توسط مجله تایم جز 100 شخصیت تاثیرگذار جهان نام برده شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *