بیوگرافی حمیرا خواننده و داستان مهاجرت و ازدواج

h3-819×1024

بیوگرافی حمیرا خواننده و داستان مهاجرت و ازدواج

بیوگرافی حمیرا

در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی حمیرا را برای شما اماده کرده ایم. حمیرا 26 اسفند ماه سال 1323 در تهران می باشد و فعالیت او در زمینه خوانندگی است.

بیوگرافی حمیرا خواننده و داستان مهاجرت و ازدواج

 

فعالیت حرفه ای

سال 1339 وقتی 16 ساله بود به دور از چشم خانواده زیر نظر علی تجویدی موسیقی و آواز را فراگرفت و بعد از 3 سال در 19 سالگی در آزمون صدای رادیو شرکت کرد و قبول شد. نام حمیرا نیز از همین جا انتخاب شد برای اینکه پدرش او را نشناسد.

اولین آهنگ را در 19 سالگی با آهنگسازی علی تجویدی و شعری از بیژن ترقی بنام صبرم عطا کن ساخت، با پخش صدایش در رادیو پدر او را می شناسد و تمام صفحات موسیقی حمیرا را از بازار می خرد و در خانه انبار می کند. پس از اینکه پدرش به سفری اروپایی می رود حمیرا با کمک مادرش دوباره پا به عرصه موسیقی میگذارد اما این بار پس از اینکه پدرش از موضوع با خبر شد او را از خانواده طرد کرد و همچنین از ارث محروم نمود.

پس از انقلاب که همسر او بیکار شد و همچنین حمیرا هم اجازه فعالیت هنری نداشت تصمیم به مهاجرت از ایران گرفتند.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی جولیان مور بازیگر هالیوودی

حمیرا سال 1360 با گریم پیر زن به همراه دخترش از ایران به افغانستان و سپس از طریق پاکستان به اسپانیا و در نهایت به کاستاریکا پیش برادر همسر سومش برود. در همین جا بود که از همسر سومش نیز جدا شد.

در سال 1361 در کشور کاستاریکا بخاطر افسردگی یکسال تخت درمان روانپزشک بود تا اینکه به کمک پسر عمویش به آمریکا مهاجرت کرد و فعالیت هنری خود را از سر گرفت

 

بیوگرافی حمیرا

بیوگرافی حمیرا خواننده

زندگی شخصی

حمیرا در یک خانواده با نفوذ و ثروتمند ترک زبان پرورش یافت و با نام اصلی پروانه امیرافشاری در تهران بدنیا آمد.

اصالتا از نوادگان ایل افشار آذربایجان هستند که پدرش با داشتن 150 منطقه شهری و روستایی در شمال غرب ایران از ثروتمندان و افراد بانفوذ حکومت پهلوی بود. شهرت و اعتبار پدر باعث شد چهره های هنری از جمله استاد بنان و ملوک ضرابی به خانه اشان رفت و آمد داشتند که باعث علاقه حمیرا به موسیقی شد.

حمیرا در سال 1342 وقتی 19 ساله بود با فشار پدرش با پسر یکی از تجار بزرگ ایران که هم سن بودند ازدواج کرد، اما این زندگی بعد از 6 ساله با وجود داشتن یک دختر به طلاق ختم شد.حمیرا می گوید مادر شوهرم بی نهایت عاشق موسیقی بود و همیشه مرا تشویق می کرد، من همیشه از بس مادر شوهرم را دوست داشتم تحت کنترل او زندگی می کردم که با رفتن آنها به اروپا، زندگی زناشویی من به اختلاف و سال 1348 به جدایی ختم شد.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی شیخ حسین انصاریان

حمیرا در سال 1349  برای بار دوم ازدواج نمود .وقتی 24 ساله بود یک سال بعد از طلاق خود، با پرویز یاحقی 35 ساله و موسیقی دان برجسته ایرانی آشنا و باهم ازدواج کردند. زندگی دوم خانم حمیرا هم بعد از 8 سال در نهایت آنچه خود می گوید بخاطر مسائل جزئی در سال 57 به جدایی ختم شد، این دو با همکاری هم آهنگ های بسیاری را منتشر کردند.این زوج صاحب فرزندی نشدند.

ازدواج سوم دد اوایل انقلاب 57 وقتی 34 ساله بود بخاطر دید منفی مردم به زن بیوه مجبور به ازدواج با صاحب فروشگاه معروف کراوات مسعودنیا شد که ثمره این زندگی یک فرزند دختر دیگر شد. پس از انقلاب به دلیل ممنونع شدن کراوات همسرش بیکار شد و از ایران مهاجرت نمودند و در این مراحل تصمیم به طلاق گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم.

 

ایمیل :

 

تلگرام پشتیبانی سایت

 

آدرس:

تهران ، سعادت آباد ، علامه جنوبی، ساختمان علامه

هدف مجله اینترنتی ایلیاد

مجله اینترنتی ایلیاد در سال 1396 شروع به فعالیت کرده است، بزرگترین هدف مجموعه ایلیاد کمک به ارتقاء سطح فرهنگی و پر کردن ساعات خالی مردم خوب کشورمون با فعالیت های فرهنگی شاد و متنوع و افزایش زمان مطالعه می باشد. 

گواهی نامه های اعتباری ایلیاد