ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بیوگرافی درسا درخشانی دختر شطرنج باز ایرانی

dorsaderakhshani

بیوگرافی درسا درخشانی دختر شطرنج باز ایرانی

در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی درسا درخشانی را برای شما اماده کرده ایم. درسا درخشانی متولد 26 فروردین ماه سال 1377 در تهران می باشد و فعالیت وی در زمینه شطرنج بازی است.

بیوگرافی درسا درخشانی دختر شطرنج باز ایرانی

 

تحصیلات

دانشجوی رشته دندانپزشکی در کشور آمریکا می باشد.

 

 

فعالیت حرفه ای

استعداد فوق العاده درسا از کودکی نمایان بود به طوری که در سن 1.5 سالگی خواندن کلمات را یاد گرفت. در 2 سالگی کلاس اول و در 4/5 سالگی کلاس چهارم را تمام کرد، بعدا وارد تلویزیون شد اما چون گفتند باید روسری بگذارد در 6 سالگی کناره گیری کرد.

بعد از 6 سالگی بازی شطرنج ا آغاز نمود. در سال 1387 زمانی که 18 ساله شده بود در کنگره شطرنج جهان عنوان استاد بین المللی را بدست آورد تا بعد از سارا خادم الشریعه دومین بانوی عنوان دار باشد.

شطرنج را با مربیگری الشن مرادی آموخت و دنبال نمود. پس از مهاجرت به آمریکا تا سال 1391 زیر نظر الویزاس کونیس آموزش دید.

درسا در سال 94 بعد از پایان تحصیلات مدرسه برای ادامه تحصیل به اسپانیا مهاجرت کرد و عضو باشگاه شطرنج مونت کادا از بارسلونای اسپانیا شد.

در اسفند 95 بعلت حضور بدون حجاب در مسابقات شطرنج در تورنمت جبل الطارق کشور اسپانیا به دیدار نماینده رژیم صهیونیستی رفته بود از تیم ملی کنار گذاشته شدند.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی رامین مهمانپرست سخنگوی سابق وزارت خارجه

پس از 2 سال حال درسا درخشانی دوباره به آمریکا رفته و عضو تیم ملی شطرج این کشور شده است. درسا همچنین به خاطر داشتن علاقه به نوشتن مقالات شطرنج دوره های فیده در باکو شرکت کرده و مدرک مربیگری این رشته را نیز دارد و حالا خبرنگار افتخاری این فدراسیون جهانی نیز می باشد.

بیوگرافی درسا درخشانی

بیوگرافی درسا درخشانی

 

زندگی شخصی

او ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *