مهناز افشار و ماجرای حکم جلب او و ممنوع الخروجی

afshar

مهناز افشار و ماجرای حکم جلب او و ممنوع الخروجی

مهناز افشار

در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد دردسر مهناز افشار و اینکه چه شد تا توییت او به قتل طلبه همدانی منجر شد اماده کرده ایم. در نهایت حکم جلب وی صادر شد.

مهناز افشار و ماجرای حکم جلب او و ممنوع الخروجی

چند روزی است که در فضای مجازی غوغایی برپا شده است و این موضوع برای مهناز افشار دردسر بسیاری ایجاد کرده است.

روز 7 اردیبهشت 98، یک طلبه 46 ساله همدانی بنام مصطفی قاسمی در خیابان شهدای این شهر هنگام خروج از حوزه علمیه توسط فردی بنام بهروز حاجیلویی، شرور معروف اینستاگرام به قتل رسید. کمتر از 24 از این واقعه پلیس این شرور را به هلاکت رساند و ماجرای درگیری افشار از همین جا آغاز شد.

 

 توییت افشار برای طلبه

چند روز قبل از کشته شدن این طلبه همدانی یک پیغام توییتری منتسب به این طلبه در فضای مجازی منتشر شد با این مضمون:

از همه خواهران مجاهده مجرد درخواست می کنم در حد توان خود به صیغه برادران حشد الشعبی در بیاییند، حتی با صیغه های یک روزه به صیغه هر تعداد برادر عراقی در بیایند، خدا اجرشان را در آخرت می دهد

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی رامین جوادی آهنگساز سریال بازی تاج و تخت

همین توییت باعث شد افشار یک توییت دیگر برای پاسخ به این موضوع بیان کند. با این مضمون:

افسوس به حال اوناییکه وقتی از غیرت برادر خوزستانی گفتم یقه دریدن و به من و امثال من برچسب و تهمت نژاد پرستی زدند اما حالا در مقابل چنین حقارتی ساکت موندن.

● منظور از غیرت برادر خوزستانی : ویدیوی انتقاد یک شهروند خوزستانی به حضور گروه حشد الشعبی است که مهناز افشار از گفته های وی حمایت کرده بود

بیوگرافی مهناز افشار

 

و این شروع ماجرا بود زیرا این پیغام از سوی یک اکانت فیک منشتر شده بود و مهناز افشار به آن پاسخ داده بود.

حال عده ای سعی دارند بگویند این توییت مهناز افشار باعث شده شرور اینستاگرام این طلبه همدانی را به قتل برساند.

اما این موضوع نیز خود جای ایراد دارد زیرا نام اکانت توییت کننده جعلی (سید مصطفی حجازی) و شخص به قتل رسیده (حجت‌ الاسلام مصطفی قاسمی) هیچ تشابه اسمی وجود ندارد .

هنگام به قتل رساادن این طلبه همدانی یکی از دوستان قاتل نیز در ویدویی با تشویق دوست قاتل خود از این اقدام وی حمایت کرده و اعلام می کند این روحانی از طریق توییتر درخواست جهاد نکاه دختران ایرانی برای حشد الشعبی را کرده بود.

 

توییت محمدعلی رامین پدرشوهر افشار

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی حامد نیک پی نوازنده و خواننده سنتی ایرانی

محمد علی رامین که از مخالفان ازدواج پسر خود با مهناز افشار بوده در یک اقدامی عجیب با انتشار عکس زیر نوشت :

 

بیوگرافی مهناز افشار

 

سلبریتی ها در همه جای دنیا با ابزار حکومت ها تبدیل به چهره های محبوب می شوند تا بخشی از سرمایه اجتماعى برای تأمین مصالح عمومی و پیشبرد منافع ملی کشورهای خودشان را تشکیل بدهند؛

اما برای بعضی از چهره ها ظاهراً وارونگی همه چیز، مد روز شده است :

این که یک بازیگر سینما به خودش اجازه بدهد، در بسیاری از مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، عقیدتی و حتی در روابط سیاست خارجی کشورش دخالت کرده و با تشویش اذهان عمومی، روابط میان ایران و همسايگان را مخدوش کند، حتما “غیرعادی” است و من در هیچ کجای جهان، نمونه چنین رفتاری را سراغ ندارم.

از سوی دیگر، در هیچ کجا معمول نیست که رسانه ها بخواهند، تا یک چهره محبوب هنری که تمام اعتبار هنریش را مدیون کشورش می باشد، محاکمه و محکوم و مجازات کنند …

لیکن در این مورد خاص، هیچ راه حلی به ذهنم نمی رسد!

سابقا پیغام داده بودم، اگر خانم افشار بخاطر ظلمی که به همسرشان شده، با همه چیز به لجاجت برخیزد، نه فقط مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه متقابلا یک مسئله ساده “اختلاف حساب با هلال احمر” را پيچيده و عنادآلوده تر هم خواهد کرد.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی کامبیز دیرباز بازیگر سینما و تلویزیون

 

سرانجام این ماجرا

 معاون دادستان کل عنوان کرده این اکانت و توییت فیک مربوط به منافقین بوده که مهناز افشار آن را بازنشر کرده است. اینکه گفته می شود توییت مهناز افشار قاتل را برای قتل طلبه همدانی تحریک کرده است از مسائل قضایی است و باید بررسی شود و در مسائل قضایی نمی‌ توان بر مبنای موجی که راه افتاده اقدام کرد.

و در نهایت امروز حکم جلب مهناز افشار صادر شده و وی ممنوع الخروج نیز شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *