بیوگرافی پرند زاهدی

parand-zahedi-photo-1

بیوگرافی پرند زاهدی

بیوگرافی پرند زاهدی

پرند زاهدی با نام کامل پرند زاهدی زال زاده، متولد 23 تیر 1357 کارگردان و بازیگر سینما و تلوزیون ایرانی است که در شهر تهران متولد شده است. پرند زاهدی در رشته ی نمایش در دانشگاه آزاد تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده است. علاوه بر آن یک دوره‌ی دوساله فیلم سازی را در شهر کلن آلمان گذرانده است. او از سال 1373 با مجموعه تلوزیونی یک سبد گل فعالیت هنری خود را آغاز کرد. در ادامه با مجله ی اینترنتی ایلیاد همراه باشید تا پرند زاهدی را بیشتر بشناسید.

زندگی نامه و بیوگرافی پرند زاهدی

پرند زاهدی بیشتر فعالیت هنری خود را به سمت ساخت تله فیلم و فیلم های کوتاه برده است و به همین دلیل کمتر در بین طرفداران و مخاطبین سینما نام آشناست. او در زمینه های اجتماعی و سیاسی نیز فعالیت دارد و آنها در صفحه ی اینستاگرام خود به اشتراک میگذارد.
پس از مجموعه یک سبد گل در سال 1373 با مجموعه همچون فرار در سال 1374 به تلوزیون بازگشت و به ایفای نقش پرداخت. او همچنین در مجموعه ی باغچه مینو در سال 1382 نیز نقش بازی کرده است. اولین فعالیت سینمایی او در سال 1374 و بازی در فیلم شیرین و فرهاد بود و پس از آن نیز با نقش آفرینی در فیلم های پاکباخته، گارد ویژه، اسکادران عشق درخشید. او سالهاست که به فیلم سازی روی آورده است و دیگر بازیگری نمیکند.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی آرش استیلاف

 

بیوگرافی پرند زاهدی

 

کارگردانی

از فیلم های کوتاهی که به کارگردانی پرند زاهدی ساخته شده اند میتوان به هستی، زیر خاکستر و تله فیلم های عروس زندان، آبی گاهی آسمان، آلونک و… اشاره داشت. همچنین او فیلم سینمایی به نام نشان از بی نشانی نیز ساخته است. شاید برایتان جالب باشد بدانید پرند زاهدی علاوه بر کارگردانی و بازیگری کتابی نیز با نام حال چرند و پرند نوشته است که در مهرماه سال 1396 در شهر کتاب تهران از آن رونمایی شد.

 

زندگی شخصی و طلاق

او همسر سابق هومن منصوری، نوازده و آهنگساز ایرانی است. آنها دختری به نام آوا نیز دارند. پرند زاهدی سال‌هاست که از همسرش جدا شده و در اکانت اینستاگرامش صراحتا اعلام کرد که از هم جدا شده‌اند اما همواره پدر و مادر آوا هستند و خواهند بود و همیشه دوست و همکار برای یکدیگر.

او معمولا دغدغه های سیاسی و اجتماعی اش را با کاربران شبکه های اجتماعی به اشتراک میگذارد و با چندین موسسه خیریه نیز همکاری داشته است، همچنین در سال 1394 نیز از هنرمندان حامی دکتر حسن روحانی بود و در ستاد انتخاباتی نیز با مبلغان وی همکاری داشت.

 

بیوگرافی پرند زاهدی

او در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر، در پی حاشیه های به وجود آمده ی ابراهیم حاتمی کیا از او حمایت کرد و این متن را به اشتراک گذاشت: «مگر آثار همین ابراهیم حاتمی کیا که حالا به عنصر اصلی حاشیه‌ها مبدل شده، کم برای این سینما عزت و اعتبار داشته؟! حمایت شده، قبول! حالا مگر بد ساخته؟! خراب کرده؟! خطا رفته؟! مگر در جایی جز سینمای ایران خرجش کرده؟! نکرده که…حالا هم دردی داشته و داد کرده! اصلاً گیریم که اشتباه کرده! ما چرا چشم نپوشیم؟! حداقل به حرمتِ خاطرات خوبی که خودمان با آثارش داریم، خرابش نکنیم، خرده‌ای حرمت نگه‌داریم وبر این آتش ادواری، شعله افروز نباشیم که ویرانی‌اش با سوختن دیواره رنجورِ آبروی سینمای ایران حاصل می‌شود!»

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی مبینا نصیری

جهت خواندن بیوگرافی دیگر بازیگران بر روی بیوگرافی بازیگران کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *