بیوگرافی وحید رهبانی

Vahid-rahbani-photo-1

بیوگرافی وحید رهبانی

بیوگرافی وحید رهبانی

وحید رهبانی متولد سال 1358 در شهر تهران، بازیگر سینما، تئاتر و تلوزیون است و همچنین کارگردانی تئاترهای بسیاری را نیز بر عهده داشته است. اولین تجربه بازیگری وحید رهبانی به بازی در تئاتر معرکه در معرکه به کارگردانی داوود میر باقری در سال 1375 بازمیگردد. همچنین وحید رهبانی با بازی در مجموعه تلوزیونی خانه ما ساخته ی مسعود کرامتی به شهرت فراوانی دست یافت. رهبانی فارغ التحصیل رشته ی کارگردانی تئاتر از مدرسه تئاتر کانادا است. در ادامه با بخش بیوگرافی بازیگران در مجله ی اینترنتی ایلیاد همراه ما باشید تا بیوگرافی وحید رهبانی کامل مورد مطالعه قرار داده و بیشتر با این هنرمند ایرانی آشنا شوید.

زندگی نامه و بیوگرافی وحید رهبانی

وحید رهبانی متولد سال 1358 است، او در رشته ی تئاتر تحصیل کرده و از مدرسه تئاتر کانادا فارغ الحتصیل شده است و از رشته ی تئاتر نیز وارد بازیگری شده است. او در تئاتر های دایره گچی قفقازی، ریچارد سوم، نمایش مشروطه بانو، نمایش وزنه های بی وزن بازی کرده است. همچنین تجربه در مجموعه تلوزیونی های خانه ما، کمین، تله فیلم باد بهشت، تله فیلم وقت خوب بودن، شاید برای شما اتفاق بیفتد (اپیزود همیشه داماد) و بچه های گروهان بلال نیز بازی کرده است. از فیلم های سینمایی او نیز میتوان به بازی در دوئل و مادر پاییزی اشاره داشت.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی صبا کمالی

بیوگرافی وحید رهبانی

بازگشت به ایران و حاشیه های وحید رهبانی

به گفته ی وحید رهبانی، او به دعوت مرکز هنرهای نمایشی به ایران آمد اما تاکید داشت که بازگشتش به ایران صرفا به دلیل این بود که دلش میخواست به کشورش بازگردد. او ادامه داد:

احساس می‌کردم به عنوان یک فرد فرهنگی ایرانی، بعد از مدتی آموزش و یادگیری، به قولی صید ماهی جدید، حالا وظیفه‌‌ دارم آنچه به دست آورده‌ام را با افرادی که قرار است بعد از من وارد این حیطه شوند قسمت کنم. دالایی‌لاما می‌گوید: «به دور دانش خود حصار نکشید که راهی است به سوی جاودانه شدن» و چه کسی است که نخواهد جاودانه شود؟ به ویژه وقتی درباره هنرمند صحبت می‌کنیم. اما بعد از ماجراهای ایجاد شده پیرامون نمایش «هدا گابلر» دیواری از بلوک‌های سیمانی در برابرم قرار گرفت.

او پس از نمایش هدا گابلر به مدت دوسال بیکار شد و پس از آن کابوس نامه را کارگردانی کرد که تماشاگران با چشم بسته وارد سالن میشدند و نمایش را تخیل میکردند. او در رابطه با ایده ی این نمایش اینگونه میگوید:

از آنجا که در ماجرای نمایش «هدا گابلر» چند فریم عکس تمام آن حاشیه‌ها را رقم زد. تصاویری که زنده نیستند و می‌توان آنها را مورد قضاوت قرار داد و براساس همین قضاوت زندگی هنری یک انسان را از بین برد. به همین دلیل از مردم خواستیم تصاویر نمایش ما را در ذهن ببینند. همه‌چیز خوب پیش می‌رفت تا نشست رسانه‌ای نمایش برگزار شد و در عرض ٢۴ ساعت و براساس تیتر یکی از روزنامه‌ها این نمایش هم توقیف شد. تیتری که اسمش را می‌گذارم «بسیار ناجوانمردانه» این بود: «مستهجن‌ساز ضد انقلاب دوباره از ارشاد مجوز گرفت. » خب شورای نظارت و ارزشیابی هم مثل همیشه به سرعت وارد عمل شد. چون همیشه به آدم‌هایی مثل من که نه رانت‌خوار هستند و نه هوچی راحت‌ می‌توان برخورد کرد» آن زمان با قادر آشنا، مدیرکل وقت هنرهای نمایشی جلسه‌ای داشتیم و کار از توقیف درآمد.

 

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران

بیوگرافی وحید رهبانی

 

امیداوریم بیوگرافی وحید رهبانی برای شما مفید بوده باشد. نظر شما در رابطه با وحید رهبانی چیست؟ نظر خود را باما به اشتراک بگذارید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *