بیوگرافی علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران

  بیوگرافی علیرضا بیرانوند

  در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی علیرضا بیرانوند را برای شما اماده کرده ایم. علیرضا بیرانوند زاده 30 شهریور سال 1371 در یکی از توابع شهر خرم آباد می باشد. گلر یا دروازه بان تیم پرسپولیس و تیم ملی فوتیال ایران می باشد.

  بیوگرافی علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران

   

  آغاز فعالیت

  بازی حرفه ای خود را از سال 2011 با تیم نفت تهران آغاز نمود و پس از آن در سال 95 با پرسپولیس قردارد امضا نمود و وارد تیم پرسپولیس تهران شد. در طول دوران بازی خود در این تیم توانست قهرمانی لیگ و همچنین نایب قهرمانی باشگاه های آسیا را با تیم پرسپولیس تجربه نماید. همچنین توانست بالاترین آمار کلین شیت را نیز در کارنامه حرفه ای خود داشته باشد.

  بازی وی در تیم ملی از سال 2014 آغاز شد که به دعوت کیروش به تیم ملی ملحق شد. در مقدماتی جام جهانی 2018 در روسیه بالاترین آمار کلین شیت را نیز از آن خود نمود. که منجر به ثبت رکورد به نام وی در فیفا شد.

  بیوگرافی علیرضا بیرانوند

  بیوگرافی علیرضا بیرانوند

  علیرضا بیرانوند با توجه به آماری که داشت محبوب ترین و پرطرفدارترین دروازه بان نیز در میان مردم بود. قبل از جام جهانی با کلیپی که  منتشر نموده و با جمله معروف چطوری کریس؟ بسیار بر سر زبان ها بود اما در جام جهانی 2018 روسیه و در بازی مقابل پرتقال توانست پنالتی کریس ورنالدو را مهار نماید که این موضوع سبب بازتاب جهانی شد و همچنین باعث افزایش شهرت و محبوبیت وی در ایران و حتی در میان مردم جهان شد.

  همچنین وی در بازی جام ملت های آسیا در مقابل پنالتی تیم عمان توانست به خوبی پنالتی را بگیرد که نشان دهد دروازه ایران به هیچ وجه باز شدنی نیست و همچنان رکورد کلین شیت خود را در این بازی ها حفظ نموده است.

   

  زندگی شخصی

  علیرضا بیرانوند ازدواج کرده و دارای دو فرزند نیز می باشد.

ارسال دیدگاه

تصادف پورشه در اصفهانتصادف پورشه در اصفهان و حواشی آن مطلب تصادفی
© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت ایلیاد محفوظ است.