ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بررسی تاثیرات و خواص ژلاتین بر سلامت پوست و مو

gela

بررسی تاثیرات و خواص ژلاتین بر سلامت پوست و مو

خواص ژلاتین

در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد متنی در مورد تاثیرات و خواص ژلاتین بر سلامت پوست و مو را برای شما اماده کرده ایم. ژلاتین شاید همیشه به عنوان یک ماده خوراکی در نظر گرفته شده باشد اما در همین حال می تواند تاثیرات بسیار شگرفی را بر سلامت پوست و مو ورشد موها داشته باشد.

بررسی تاثیرات و خواص ژلاتین بر سلامت پوست و مو

 

ژلاتین یک ماده کاملا بی رنگ و بو است که هم به صورت پودر موجود می باشد و هم به صورت ورقه های شفاف. ژلاتین از ترکیب استخوان و غضروف جانواران تشکیل می شود درست مانند پودر ژله و پاستیل. بیشترین مواد تشکیل دهنده ژلاتین ، پروتئین است زیرا ژلاتین از پروتئین هیدرولیز شده تهیه شده است و باعث ایجاد کلاژن نیز می شود.

 

تاثیرات شگفت انگیز ژلاتین برای مو و بدن
سلامتی مفاصل و استخوان ها

ژلاتین می تواند مانند یک مکل باشد که برای کاهش درد بعد از تمرینات ورزشی از ان استافده می کنید و یا اینکه برای پیشگیری از بیماری های استخوان و مفصل از ان استفاده می کنید. همچنین می تواند از بیماری هایی مانند پوکی استخوان و آرتریت پیشگیری نماید و در صورت ابتلا به درمان و کنترل بیماری کمک نماید. خوراکی های حاوی کلاژن مانند ژلاتین به سلامت استخوان ها کمک فراوانی می کنند.

پیشنهاد ایلیاد
چگونه طبع خود را گرم کنیم

 

خواص ژلاتین برای زیبایی

ژلاتین به دلیل دارا بودن کلاژن می تواند برای پوست و سلامت و شادابی آن بسیار عالی و موثر باشد. این ماده پوست شما را برای کلاژن سازی تحریک می کند و همچنین به دلیل شادابی ای که به پوست می بخشد مانع از ایجاد چین و چروک و پیر پوستی شود.

همچنین خاصیت ارتجاعی پئوست که با بالا رفتن سن از دست می رود با وجود کلازن می تواند مانند سابق باشد. برای رفع سلولیت بهتریم ماده می باشد و ترک های پوستی را نیز بهبود می بخشد.

ماسک صورت تهیه شده از پودر ژلاتین

اگر می خواهید پوستی صاف و نرم داشته باشید می توانید یک ماسک خانگی درست نمایید. پودر ژلاتین و آب گرم و آبلیموی تازه را با هم مخلوط کرده و 15 دقیقه روی پوست بگذارید سپس آن را با آب گرم بشویید.

 

بهبود مو، ناخن و دندان ها

به دلیل دارا بودن کلاژن در ژلاتین می تواند یک منبع خوب برای تغذیه موها و ناخن ها باشد. ناخن های نازک و شکننده را ترمیم می کند و به ان ضخامت می بخشد و همچنین باعث بهبود ضخامت و رشد مو می شود و از ریزش آن جلوگیری کند.

خواص ژلاتین

 

افزایش متابولیسم بدن

پیشنهاد ایلیاد
چگونه گودی کمر را از بین ببریم

ژلاتین گلیسین که در ژلاتین موجود است مانند یک ماهیچه ساز می باشد. هر چه ماهیچه بیشتر باشد سوخت و ساز بدن بالا می رود و چربی سوزی بیشتری صورت می گیرد. همچنین در تنظیم حساسیت به انسولین نقش دارد و سبب کاهش چربی شکمی می شود.

 

بهبود کیفیت خواب

 بهبود کیفیت خواب یکی دیگر از فواید ژلاتین می باشد. گلیسین موجود در ژلاتین به بهبود خواب کمک می کند و برای تعادل هورمون های شما مفید است .

 

افزایش سلامت قلب

اسید آمینه ای به نام متیونین موجود در ژلاتین در حفظ سلامت قلب نقش دارد. متیونین تاثیرات منفی هوموسیستئین را کاهش می دهد. هوموسیستئین بالای خون سبب التهاب در قلب شده و منجر به سکته و بیماری های قلبی می گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *