دیابت نوع 2 چیست و چه علائمی دارد؟

  دیابت نوع 2

  در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد اطلاعایت در مورد دیابت نوع 2 را برای شما اماده کرده ایم. دیابت نوع 2 که به میزان تولید گلوکز و قند در بدن وابسته است.

  دیابت نوع 2 چیست و چه علائمی دارد؟

  بدن به طور کل با ترشح انسولین میزان گلوکز و یا قند خون را تنظیم می کند. اما در دیابت تولید و ترشح انسولین دچار مشکل می شود و همین امر موجب بالا رفتن قند خون در بدن می شود.

  دیابت نوع 2 در واقع در بزرگسالان بیشتر رخ می دهد اما ممکن است در کودکی به دلیل افزایش وزن و چاقی و کم تحرکی نیز رخ دهد. دیابت نوع 2 درمانی ندارد تنها می توان به کاهش وزن فکر کرد و همچنین کنترل عادات و سبک غذایی. داشتن تحرک و ورزش کردن نیز می تواند به خوبی سطوح قند خون در بدن را تنظیم نماید.

   

  علائم:

  _افزایش تشنگی

  _ادرار مکرر

  _گرسنگی فزاینده

  _کاهش وزن زیاد

  _خستگی

  _دید تار

  _بهبود کند زخم ها

  _عفونت های مکرر

  _داشتن قسمت هایی از پوست تیره، که معمولاً زیر بغل و گردن هستند،

  دیابت نوع 2

  _ادرار مکرر

  این موضوع زمانی رخ می دهد که میزان قند در بدن بسیار بالا می باشد و کلیه هنگام تصفیه دیگر توان نگهداری گلوکز را ندارند و در نتیجه آن را از کلیه رد می کنند تا از طریق ادرار دفع شود. این موضوع خصوصا در شب ها بسیار بیشتر رخ می دهد.

   

  _افزایش تشنگی

  به دلیل ازفایش قند خون در بدن احساس تشنگی مفرط برای فرد ایجاد می شود که این موضوع باعث افزایش تکرر ادرار نیز می شود و در واقع این تشنگی با نوشیدن آب نیز رفع نمی شود.

  _گرسنگی فزاینده

  در این حالت به دلیل بهم ریختگی میزان قند خون بدن، بدن به صورت مدام احساس نیاز به تامین انرژی دارد در نتیجه فرد مدام گرسنه است و احساس نیزا به غذا خوردن دارد. اما در عین اینکه فرد زیاد غذا میخورد بیشتر وزن کم می کند و لاغر می شود.

  _بهبود کند زخم ها

  زمانی که قند خون در بدن بالا باشد گردش خونی در رگ ها محدود می شود در نتیجه اکسیژن و مو ادغذییا لازم برای ترمیم باف بدن به قسمت مورد نظر نمی رسد و بهبود زخم ها بسیار طولانی خواهد شد.

  _دید تار

  قند خون رگ های کوچک موجود در چشم را مسدود می کند در نتیجه دید فرد تار نی شود و نیاز به رسیدگی و مراقبت های بیشتر دارد یرا در نهایت ممکن است منجر به کوری فرد شود.

   

  _داشتن قسمت هایی از پوست تیره

  این موضوع بیشتر در نایحه زیربغل، کشاله ران، گردن رخ می دهد و می تواند از علائم هشدار دهنده دیابت باشد. همچنین این حالت پوست را ضخیم و ضمخت نیز می کند.

ارسال دیدگاه

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت ایلیاد محفوظ است.