محمدعلی نجفی و ماجرای قتل همسر دومش

malinajafi-photokade-2

محمدعلی نجفی و ماجرای قتل همسر دومش

محمدعلی نجفی

در این مطلب از مجله ی اینترنتی ایلیاد بیوگرافی  محمدعلی نجفی را برای شما اماده کرده ایم. محمدعلی نجفی متولد 23 دی ماه سال 1330 در تهران می باشد. فعالیت وی در زمینه سیاسی می باشد. همچنین در سوابق کاری خود سمت وزری و همچنین شهدار تهران را نیز دارا می باشد.

محمدعلی نجفی و ماجرای قتل همسر دومش

 

تحصیلات

فارغ التحصیل لیسانس ریاضی از دانشگاه صنعتی شریف و فوق لیسانس ریاضی از دانشگاه MIT آمریکا می باشد.

 

فعالیت حرفه ای

در سال 1353 پس از از گرفتن لیسانس وارد مقطع دکترای دانشگاه ام ای تی آمریکا شد اما به علت وقوع انقلاب 57 به ایران بازگشت، بعدها به اصرار استاداش پایانامه خود را در فروردین 1358 دفاع کرد و فوق لیسانس گرفت.

در سال 1359 به ایران بازگشت و رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان شد، سپس وزیر فرهنگ و آموزش عالی شد.

از سال 65 تا 67 نیز در اواخر جنگ ایران و عراق معاونت آموزشی صدا و سیما بود.

در دولت هاشمی رفسنجانی وزیر آموزش و پرورش شد، افزایش حقوق معلمان، تغییر نظام آموزشی؛ ایجاد مدارس نمونه دولتی و غیر انتفاعی از اقدامات وی بود.

در دوران  سید محمد خاتمی نیز ؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه بود.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی کامی یوسفی به همراه عکس

نجفی در پاییز 1385 با لیست اصلاح طلبان وارد شورای شهر تهران شد.

در دولت حسن روحانی نیز سال 92 وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بود که تنها با یک اختلاف موفق به حضور در وزارت نشد؛ سپس با استعفا از شورا به ریاست میراث فرهنگی رسید.

nv 19 مرداد 1396 بعنوان شهردار تهران انتخاب شد اما 7 ماه طول نکشید که در 23 اسفند 96 خبر استعفای وی منتشر شد و علت آن نیز ابتلا به بیماری جدید و سرطان عنوان شد.

 

محمدعلی نجفی

محمدعلی نجفی

 

زندگی شخصی

محمد علی نجفی سالها پش با سرور تابشیان ازدواج کرد، همسرش بیشتر در کارهای خیریه ای حضور داشت و مدرسه ای بنام سرور نیز با همت وی ساخته شده است.

در آبان ماه 97 عکس هایی از محمدعلی نجفی و یک دختر جوان پخش شد، که ساعاتی بعد او را میترا استاد از نامزدان شورای شهر دوره پنجم اسلامشهر معرفی کردند در نهایت مشخص شد این دو با یکدیگر ازواج نموده اند.

نجفی شهردار سابق تهران به طور همزمان دو همسر داشت زیرا همسر اول خود را طلاق نداده بود.

قتل همسر دوم

در صبح روز 7 خرداد 98 بود که اخباری تعجب برانگیز در فضای مجازی منتشر شد. این اخبار حاکی از این بود که همسر دوم نجفی در آپارتمان خود به ضرب گلوله به قتل رسیده است.

پیشنهاد ایلیاد
بیوگرافی سردار قاسم سلیمانی از تولد تا شهادت

خانم استاد در حالی که در حال استحمام بود با شلیک دو گلوله از پای درآمده است، گفته می شود در بازبینی فیلم های آسانسور محل زندگی، نجفی شهرداری سابق دیده شده است و در نهایت عصر روز قتل محمد علی نجفی با معرفی خود به آگاهی و اعتراف به قتل، انگیزه خود را اختلافات و تهدیدتان همسرش عنوان کرد !

 

نجفی ماجرای قتل را این گونه شرح داد:

● قبل از اینکه خود را به ماموران تسلیم کنم به قم و سرقبر پدرم رفتم

● نهادهای امنیتی برای میترا استاد صوت می فرستادند. بر سر همین موضوع با ایشان به شدت درگیری داشتیم . بارها تاکید کردم که از یکدیگر جدا شویم ولی حاضر به جدایی نبودند

● به هیچ عنوان قصد کشتن همسرم را نداشتم ؛ قصد تهدید داشتم ، وقتی مرا با اسلحه به دست دید ؛ ترسید و دستش را دور گردنم انداخت همین باعث شلیک گلوله ها شد

● در مدت پس از ازدواج اثری از خیانت ایشان به خود ندیدم ولی مدام “میترا استاد” مرا تهدید به خیانت و ارتباط با مردانی که قبل از من با آنها ارتباط داشت می کرد

● میترا استاد همیشه مرا تهدید می کرد که زندگی ات را نابود خواهم کرد

پیشنهاد ایلیاد
دانلود رمان آخرش قشنگه پی دی اف - Akharaesh Ghashange

● همسر دومم تاکید داشت که ابتدا زندگی زن اولم و دخترم را از بین می برد و سپس با خیانت به من زندگی مرا نابود خواهد کرد.

 

 

گفته های دختر نجفی به طرفداری از پدرش

● پیش از ظهر دیروز که قتل رخ داد راننده پدرم نزدم آمد او یک نامه 3 برگی پشت و رو از پدرم به من داد که در آن نوشته بود میترا را کشته و دلایلش را هم نوشته بود.

● سراسیمه به موبایلش زنگ زدم خاموش بود. راننده پدرم چون بتازگی اسباب کشی کرده بودند کلید خانه را داشت سریع آنجا رفتیم و با ورود به خانه جسد را دیدیم.

ما در خانه بودیم که پسر میترا آمد من کیفش را گرفتم و در گوشه‌ای گذاشتم و بعد فهمید چه اتفاقی افتاده است.

● مهیار پسر میترا استاد دروغ می گوید دستش را پدرم شکسته، او دستش در مدرسه شکسته بود و همه این را می‌ دانند.

این پرونده در حال حاضر در دست بررسی می باشد تا حکم نهایی اعلام شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *