دانلود رمان چشمهایش بزرگ علوی

Cheshmhayash
ب

دانلود رمان چشمهایش

دانلود رمان چشمهایش

رمان چشمهایش به قلم بزرگ علوی، برای اولین بار در سال 1331 شمسی منتشر شد. بزرگ علوی در رمان چشمهایش از روش استعلام و استشهاد استفاده کرده است، یعنی قطعات پراکنده ی یک ماجرا را کنارهم گذاشته و از آن طرحی را خلق کرده است که بر حدس و گمان تکیه دارد. البته این شیوه بیشتر در ادبیات پلیسی رواج دارد. برخی اعتقاد دارند که شخصیت استاد ماکان و رمان چشمهایش با الهام از زندگی کمال الملک (نقاش ایرانی، یکی از مشهورترین و پرنفوذترین شخصیت های تاریخ هنر معاصر ایران) نوشته شده است و برخی نیز عقیده دارند این رمان شرح حالی از زندگی تقی ارانی (یکی از فعالان کمونیست و ناشر ایرانی و آغازگر فکری حزب توده در ایران) است. در ادامه با مجله ی اینترنتی ایلیاد همراه باشید تا در رابطه با رمان چشمهایش بیشتر بدانید!

خلاصه رمان چشمهایش

رمان چشمهایش داستان زندگی استاد ماکان، نقاش بزرگی که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضاشاه نیز است و در تبعید میگذراند میباشد. یکی از آثار باقی مانده از او، پرده ای است به نام چشمهایش، چشم های زنی که گویا رازی بزرگ را در خود پنهان کرده اند. راوی داستان ناظم مدرسه و نمایشگاه آثار استاد ماکان است به شدت کنجکاو است تا رازی که در این چشم‌ها وجود دارد را پیدا کند. به همین دلیل راوی به دنبال زنی که در تصویر وجود دارد میگردد و پس از سال‌ها موفق به یافتن او میشود. او با آن زن در خانه اش به گفتگو میپردازد و زن قصه به او میگوید که دختر یک خانواده ی ثروتمند بوده و به دلیل زیبایی چهره اش مورد توجه مردان بسیاری بوده اما همه‌ی آنها، برایش سرگرمی‌ای بیش نبودند و فقط استاد ماکان بوده است که توجهی به زیبایی و جذابیت چهره‌ی او نداشته است. زن برای جلب توجه استاد با تشکیلات مخفی سیاسی زیر نظر استاد همکاری می‌کند اما استاد نه فداکاری او را جدی می‌گیرد و نه احساسات و عشق او را درمی‌یابد. در آخر استاد توسط پلیس دستگیر می‌شود و زن به درخواست ازدواج رییس شهربانی که از خواستاران قدیمی او بوده‌است به شرط نجات استاد از مرگ پاسخ مثبت می‌دهد. استاد به تبعید می‌رود و هرگز از فداکاری زن آگاه نمی‌شود. در تبعید پردهٔ چشمهایش را می‌کشد، چشم‌هایی که زنی مرموز اما هوس‌باز و خطرناک را نمایان می‌کند. زن می‌داند که استاد هرگز او را نشناخته است و این چشم‌ها از آن او نیست.

پیشنهاد ایلیاد
دانلود رمان چشمهایش پی دی اف - chashmhaeash

 

رمان چشم هایش به دو زبان عربی و کردی ترجمه شده است و در سال های 2008 و 2018 در لبنان و کردستان عراق انتشار یافته است.

 

لینک های دانلود رمان چشمهایش بزرگ علوی

رمان چشمهایش دارای حق نشر میباشد، به همین دلیل از گذاشتن لینک های دانلود رایگان آن معذوریم. شما میتوانید این کتاب زیبا را از کتاب فروشی ها تهیه کنید و یا با مراجعه به وبسایت های خرید آنلاین کتاب و خرید کتاب الکترونیکی اقدام به خرید این کتاب نمایید.

 

منبع: ویکی پدیا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *