ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چرا تن به این رنج میدهد عشق

chera-tan-be-in

چرا تن به این رنج میدهد عشق

چرا تن به این رنج میدهد عشق

به قول زیگموند فروید، ریشه تمام مشکلات انسان را باید در ضمیر ناخودآگاه جست و جو کرد و شروع این مشکلات از دوران کودکی است! نیازهای برآورده نشده دوران کودکی در قسمت ناخودآگاه بایگانی میشوند. وابستگی تنها درگیری ذهنی نیست بلکه احساسی از اعماق وجود است برای به دست آوردن، حفظ کردن و نگه داشتن مکانیزمی طبیعی است تا زمانی که برای رسیدن به استقلال فردی و روانی باشد. با مجله اینترنتی ایلیاد همراه باشید تا به بررسی وابستگی و دلیل اینکه چرا تن به این رنج میدهد عشق بپردازیم!

 

چرا تن به این رنج میدهد عشق عشق عشق

طبق گفته‌ای: در عشق باید، درد دوری کشید. غم یار خورد، ترس رقیب داشت، و زیر بار این همه له شد. خوشه دست نخورده انگور زیباست اما مست نمی کند…!

یا اگر میخواهی الماس شوی، باید تحمل دردهای بسیار زیادی را تحمل کنی. کربن به خودی خود، زشت و بی ارزش است اما پس از مراحل زجر آور و مدت زمان زیادی تبدیل به الماس میشود. اگر میخواهی عاشق باشی، باید درد عشق را بکشی. آنوقت است که معنای عشق واقعی را میفهمی و لذت واقعی را خواهی فهمید و قدر لحظاتت را خواهی دانست! پس چرا تن به این رنج میدهد عشق سوالی پوج بیش نیست! اما مسئله عشق و وابستگی دو مسئله کاملا جدا از هم هستند.

پیشنهاد ایلیاد
انشا در مورد شجاعت

اکثر ناراحتی های ما از امیدهای واهی و وابستگی های خود ما سرچشمه می گیرند. واقعیت این است که پس از ترک وابستگی ها بدون شک آزادی و شادی های فراوان به سوی ما سرازیر می شوند. می توانیم به چیزی نیاز داشته باشیم اما وابسته آن نباشیم.

زمانی که احساس دلتنگی می کنیم سراغ فرد مورد علاقه مان می رویم تا به آرامش رسیده و مجددا به شرایط روحی مناسبی برسیم. اما اگر در آن زمان او گرفتار بود یا خسته یا به هر دلیل دیگر نمی توانست ما را ببیند چه می شود؟ از رفتار او چه برداشتی می کنیم؟ آیا ما می خواهیم او را ببینیم صرفا برای خود او و برای دیدنش یا می خواهیم او را ببینیم تا به این وسیله خلایی که در وجودمان ایجاد شده را پر کنیم؟

شکست های ما یکی از مهم ترین علل وابستگی هستند. بزرگی معتقد است «همه ما در ناخودآگاه مان از این که به تنهایی کافی و کامل نیستیم در عذابیم.» تمام درد و رنج های ما از درون خودمان نشات می گیرند. مساله ای که باید با آن کنار بیاییم وابستگی های درونی خود ماست، رها شدن از آنها یعنی آزادی، یعنی زندگی شاد و سالم.

پیشنهاد ایلیاد
چرا آب رودخانه ها قابل آشامیدن نیست

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *