انشا درباره فضای مجازی

ensha-fazaye-majazi
ب

انشا درباره فضای مجازی

انشا درباره فضای مجازی

امروز در مجله ی اینترنتی ایلیاد چندین انشا درباره فضای مجازی آماده کرده ایم که شما دانش آموزان گرامی با خواندن و ایده گرفتن از آنها بتوانید یک انشای خوب و حتی عالی بنویسید و نمره ای عالی در این درس کسب کنید. جهت خواندن انشا درباره فضای مجازی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

انشا درباره فضای مجازی (انشای اول)

فضای مجازی به فضایی گفته میشود که واقعا وجود ندارد، اما امروزه فضای مجازی را میتوان یکی از حقیقی ترین فضاها دانست! فضای مجازی بعدی دیگر از فضا است که در آن انسان های مختلفی وجود دارند، برخی از آنها در این فضا نقاب زده و خود واقعیشان را نشان نمیدهند ولی بعضی ها کاملا بدون نقاب و خود واقعی اشان هستند. برای مثال من در اینستاگرام فردی را دیدم که عکس هایش بسیار شیک و باکلاس، همراه با کت و شلوار و کراوات بود اما مدام در کامنت ها به همه فحاشی میکرد. به نظر من این فرد، خود واقعی اش را نشان میدهد و عقده ها و شعور واقعی اش در این فضا نمایان شده است.

برعکس افرادی را دیده ام که در شبکه های اجتماعی، بسیار شاد و بدون مشکل و به قول خودشان لاکچری هستند اما در زندگی حقیقی خود، همیشه دچار مشکلات و… هستند. البته که فضای مجازی به این دو دسته در شبکه های اجتماعی محدود نمیشود، بسیاری نیز در فضای مجازی به انجام کارهای خوب از جمله فرهنگ سازی، معرفی فیلم و کتاب، گفتگوهای دوستانه و حتی جمع آوری کمک های خیریه و… نیز هستند.

پیشنهاد ایلیاد
ترسا فیدالگو کیست

خوبی فضای مجازی، ارتباط برقرار کردن با سایر افراد و بسیاری از هنرمندان و… است. به طوری که ما میتوانیم از آخرین شعر های یک شاعر، آخرین فیلم های یک بازیگر، و موارد این چنینی در سریع ترین زمان ممکن خبردار شویم. یا لحظه های خوب را با دوستانمان به اشتراک بگذاریم و در هنگام مشکل، با گفتن به آنها در یک فضا در سریعترین زمان ممکن همگی خبردار شده و به یکدیگر کمک کنیم.

فضای مجازی همچون تیغی است که اگر در دست یک جراح باشد، جان آدمی را نجات داده و اگر در دست یک نادان باشد، جان آدمی را میگیرد. پس بهتر است همیشه به بهترین و درست ترین نحو ممکن از تمامی چیزها از جمله فضای مجازی استفاده کنیم.

انشا درباره فضای مجازی

 

انشا درباره فضای مجازی (انشای دوم)

وقتی از فضای مجازی حرف میزنیم، درباره ی چه چیزی میگوییم؟! آیا واقعا این فضا مجازی و غیرحقیقی است؟

هر عکس، هر متن، و هر بایت اطلاعاتی که در فضای مجازی وجود دارند، در واقع در سرورهای قوی در دیتاسنتر ها ذخیره سازی شده اند. پس اگر این اطلاعات در همین فضا وجود دارند چگونه میتوان به آن فضای مجازی گفت؟! حال اینکه حضور انسان های بسیاری در آن نیز باشد، این فضا دیگر یک فضای مجازی نیست. مخصوصا که خیلی ها به دلیل ناشناخته بودن در آنجا بدون نقاب در شبکه های اجتماعی و… حاظر میشوند و در حقیقت، واقعی ترین فردی که میتوان دید در آنجا هستند.

پیشنهاد ایلیاد
انشا در مورد شجاعت

در ایران، فضای مجازی و اینترنت از نظر اکثریت، در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام خلاصه میشود که علت این امر نیز، کم بودن سواد آنهاست و استفاده ی آنچنان زیادی از فضای مجازی نمیکنند. دلیل این نیز تنها نداشتن سواد و فرهنگ استفاده از اینترنت در ایران است. در هنگامی که بقیه کشور ها از این فضا جهت بالابردن اطلاعات خود، کسب علم و… استفاده میکنند ایرانیان درگیر دعوای شاخ های اینستاگرام هستند! شبکه های اجتماعی در ایران همانند آشغالدونی است که فقط گه گاهی در آن چیزهایی خوبی یافت میشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *