انشا راجع به گذر رودخانه

Ensha-gozare-rodkhane
ب

انشا راجع به گذر رودخانه

انشا راجع به گذر رودخانه

امروز در مجله ی اینترنتی ایلیاد همراه با شما هستیم تا انشاهایی در مورد گذر رودخانه را به اشتراک بگذاریم. اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که علاقه مند به نوشتن انشاهای خوب هستید اما ایده ای در این رابطه ندارید میتوانید این انشاها را مطالعه کرده و با ایده گرفتن و نوشتن انشای خوب یک نمره ی عالی در درس نگارش دریافت کنید. در ادامه باما همراه باشید.

انشا در مورد گذر رودخانه

انشای اول (از زبان رود):

چند وقتی میشه که همینطور راه افتادم و همینجوری میرم… . حتی نمیدونم به کجا. اولش از بالای کوه شروع شد. یخ و برف هایی که از زمستون مونده بودند شروع به آب شدن کردن و من جریان گرفتم! لحظه ی تولدمو یادمه که چقدر زیبا و لذت بخش بود. بعد از اون همینجوری فقط حرکت کردم. بدون اینکه بدونم به کجا. الان فقط دارم سعی میکنم از مسیرم لذت ببرم و امیدوارم به مقصدی که در انتظارمه برسم.

توی این مسیر آدمای مختلفی رو دیدم، خانواده ای که برای تفریح به کوه اومده بودن، نوجوون هایی که میخواستن بازی کنن، عاشق و معشوق هایی که برای گذروندن وقتشون پیش من اومده بودن و حتی کسایی که به فکر سلامتی و ورزش هستند و به همین دلیل به کوه اومده بودن! همه ی اونا یک وجه مشترک داشتن و اون هم لذت بردن از طبیعت و زیبایی بود. به نظرم من رو هم خیلی دوست داشتن چون تا منو میدیدن با صدای بلند به بقیه میگفتن: «نگاه کنید! اینجا رودخونه هم هست!» و همین باعث خوشحالی من میشد.

پیشنهاد ایلیاد
انشا درباره باران با مقدمه و نتیجه

توی راهم بعضیا هم خیلی با من بدرفتاری کردن، آشغال هاشون رو به سمت من پرت کردن و سعی کردن من رو آلوده کنن اما غافل از اینکه با تف سگ نجس نمیشه آب دریا! دریا؟! وایسا ببینم من این رو از کجا میدونم؟! آهان یادم افتاد. اینو یکی از عابرا وقتی داشت رد میشد به دوستش میگفت. من دوست دارم دریا رو ببینم و مقصدم اونجا باشه. امیدوارم که تو انتهای مسیرم به یکی از دریاها یا دریاچه های بزرگ بریزم و ادامه ی زندگی من به شکل جدیدی باشه.

انشا درباره گذر رودخانه

انشای دوم:

رودخانه ها مزایای بسیاری برای ما انسان ها و تمامی جانداران دارند. انسان ها از رودخانه ها استفاده های بسیاری میکنند. برخی برای کشاورزی، برخی برای صنعت، برای قایقرانی و کشتی رانی و حتی برای تفریح نیز انسان ها نیازمند رودخانه ها هستند. آب آشامیدنی و شهری نیز از رودخانه ها تامین میشود. با این وجود متاسفانه انسان ها قدر رودخانه ها را نمیدانند و با برخی کارها از جمله ریختن زباله، صنعت و… رودخانه ها را به صورت عمدی یا در برخی موارد غیرعمدی آلوده میکنند. از دیگر آسیبی که بشر به رودخانه ها وارد میکند میتوان به زدن سد های فراوان در جلوی آنها و به همین ترتیب خشکیدن آنها اشاره کرد. در صورت از بین رفتن منابع آب شیرین و مخصوصا رودخانه ها انسان ها دچار مشکلات بسیاری خواهند شد زیرا یکی از اولین نیازهای انسان، نیاز به آب میباشد.

پیشنهاد ایلیاد
معنی ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کند

 

انشا درباره گذر رودخانه

انشای سوم:

رودخانه را دوست دارم، گذر رودخانه را دوست دارم ،چرا که با دیدن گذر آب روان و بی صدایش آرامش وصف ناپذیر به دست می آورم .
گذر رودخانه را که دنبال می کنم مانند این میماند که خطه پایان ندارد و به هیچ وجه به.پایانش نمیرسم ولی بااین حال دوست دارم تا نیمی از راه را همراهی کنم به دنبالش که میروم بامنظره های شگفت انگیزی روبرو میشوم منظره هایی که تنها خالقش خدایی جز خدای یکتا نمیتواند باشد . به راستی که یکتا و بی همتاست و فقط اوست که قادر است چنین طبیعتی را آفریننده باشد .
در گذر رودخانه پابپای آب زلال و روانش میروم همچنان که به جلو میروم درختانی را در اطرافش می بینم که با شادابی سربه فلک کشیده اند یا بوته هایی که در کناره آن خودجوش جوانه زده اند .
گله ای از گوسفندانی را میبینم که همراه چوپان و سگ گله به کناره این گذرگاه آمده اند تا از خنکی این آب سیراب شوند و گوسفندان از گیاهان اطراف آن سیر .
جلوتر که میروم صدای قورباغه هایی به گوشم میرسد که گویا کسی را می خوانند شاید یکی جفتش را صدا میزند ویا آن یکی فرزندی مادرش یا ویا مادری فرزندش را .
راهم را همچنان که ادامه می دهم سنگهایی می بینم که گویا مرواریدانی درون صدف جای دارند هستند ، مرواریدانی از جنس بلور .
ولی همینطور که جلوتر میروم ساختمان ها و رستوران هایی را میبینم که بخاطره این پدیده زیبا ، این آب روان و رودخانه پاک رونق گرفته اند . به درون آب نگاهی میندازم تا شاید ماهی یا یه شگفتی دیگر ببینم ولی نیست ناگاه به جلوتر می روم متوجه می شوم دیگر از آن همه زلالی و شفافیت آب خبری نیست قدم هایم را تندتر میکنم و سریع تر به.جلوتر میروم آی خدای من چشمم به منظره ای می خورد که از انسان بودنم در مقابل این همه زیبایی شرمگین و خجل می شوم .
زباله هایی میبینم که افراد بی فکر به داخل رودخانه روانه کرده اند ،زباله هایی که بعضی هایشان توسط رستوران ها به داخله اب انداخته شده است و بعضی از آن ها نیز توسط افرادی که چند لحظه ای در مسیر این گذرگاه توقف کرده اند ، آیا به.عواقب کار خود فکر نمی کنند که چه پیامدهایی دارد شاید باعث مرگ بسیاری از جاندارانی که چه در درون آب و چه آنهایی که از آب رودخانه میخورند شود .
چه زیبا نوشت سهراب ‘’ اب را گل نکنیم ‘’ شاید جمله ساده ای به نظر برسد ولی در واقع به نظره من پرمعناترین و زیباترین جمله هاست .
چرا نباید بجای اینکه ازین زلالی و پاکی این رودخانه استفاده کنیم و لذت ببریم با برخورد ناصحیح و زشت خودمان نه تنها سلامت حیوانات بلکه سلامتی طبیعت را به خطر میاندازیم

پیشنهاد ایلیاد
انشا در مورد بهترین اتفاق زندگی

 

نظر شما در رابطه با این انشاها چیست؟!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *