در کاوش های فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ بسیار توجه میشود

Mars-photo-1
ب

چرا در کاوش های فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ بسیار توجه میشود

چرا در کاوش های فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ بسیار توجه میشود

بهرام یا مریخ با نام انگلیسی mars چهارمین سیاره در منظومه‌ی شمسی میباشد و در مداری طولانی تر و با سرعتی کمتر نسبت به زمین به دور خورشید میچرخد. در سیاره مریخ طول شب و روز کمی از زمین طولانی تر است و هر سال مریخی (یک دور چرخش مریخ به دور خورشید) معادل با 687 روز زمینی است! قطر این سیاره تقریبا یک دوم قطر زمین است و همچنین نصف نوری که به زمین میرسد را از خورشید دریافت میکند. حال که مقداری با سیاره مریخ آشنا شدید وقت جواب دادن به سوال چرا در کاوش های فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ بسیار توجه میشود میباشد. در ادامه با مجله ی اینترنتی ایلیاد همراه باشید تا جواب سوالتان را بیابید.

 

در کاوش های فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ بسیار توجه میشود ؟!

در سیاره مریخ، روزها چهل دقیقه طولانی‌تر از زمین هستند و نصف نوری که به زمین میرسد را دریافت میکند. بنابراین شرایط از نظر نوری تقریبا همانند زمستان های زمین میباشد و شرایط پرورش و رشد گیاهان در شرایط گلخانه ای در این سیاره وجود دارد!

خاک این سیاره دارای اندکی ویژگی قلیایی است و در برگرینده ی موادی مانند منیزیم، سدیم، پتاسیم و کلر میباشد که وجود همه ی آنها برای زیست و رویش موجودات زنده ضروری است. این خاک برای رشد گیاهانی همانند مارچوبه مناسب است.

پیشنهاد ایلیاد
شعر دانی که چرا دار مکافات شدیم

همچنین ثابت شده است که در روی سیاره مریخ آب وجود دارد.

با این حال، انسان ها به طور عادی نمیتوانند در سیاره مریخ زندگی کنند زیرا حیات در این سیاره، با وجود بیش از 95 درصد کربن دی اکسید در جو آن و مقدار بسیار ناچیز اکسیژن امکان پذیر نیست، همچنین جو مریخ نمیتواند جلوی اشعه های خطرناک کهکشانی را بگیرد و اکثر آب موجود در این سیاره نیز شور میباشد.

اما مریخ، تنها سیاره ای در منظومه شمسی میباشد که امکان وجود حیات در آن است، و شباهت بسیاری به سیاره زمین دارد. در ادامه میتوانید عکس هایی از سیاره مریخ را تماشا کنید.

 

در کاوش های فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ بسیار توجه میشود

در کاوش های فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ بسیار توجه میشود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *