چرا خرخاکی میگو و خرچنگ را دریک گروه طبقه بندی می کنند

Sakht-postan-2
ب

چرا خرخاکی میگو و خرچنگ را دریک گروه طبقه بندی می کنند

چرا خرخاکی میگو و خرچنگ را دریک گروه طبقه بندی می کنند

 

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که برایتان سوال پیش آمده چرا خرخاکی میگو و خرچنگ را دریک گروه طبقه بندی می کنند امروز با مجله‌ی اینترنتی ایلیاد همراه باشید. همچنین شما میتوانید از این مقاله به عنوان تحقیق نیز استفاده کنید.

خرخاکی و میگو و خرچنگ هر سه سخت پوست بوده که این نوع جانداران نیز زیر شاخه ی بزرگی از جانوران بندپا را تشکیل میدهند. سرسینهء این جانوران کاسهء پشتی دارد، علاوه بر اینها آبشش و زواید دوشاخه ای را نیز دارا است. ضمائم سر سخت پوستان دو جفت شاخک و یک جفت آروارهء بالا و دو جفت آروارهء پایین نیز دیده میشود. این گروه از جانوران حدود 67 هزار گونه توصیف شده را تشکیل میدهند که فرهنگستان زبان فارسی در مصوبات جدید خود برای زیرشاخه‌ها از پسوند -وند استفاده کرده است که با این شیوه سخت‌پوستان سخت‌پوست‌وندان نیز نامیده میشودند.

علاوه بر خرخاکی و میگو و خرچنگ که در یک گروه هستند، جانوران بسیار دیگری همانند میگو، دافنی و… نیز جزء سخت‌پوستان طبقه‌بندی میشوند. از مشهور ترین سخت‌پوستان میتوان به شاه‌میگو، کشتی‌چسب، پاروپا، خرچنگِ آبِ شیرین، خرچنگِ دریای، سپرمیگو، شپشک‌ماهی، کریل و شپش نهنگ نیز اشاره کرد. در اشتراک با بقیه بندپایان ، سخت‌پوستان دارای اسکلت بیرونی سختی هستند که باید برای رشد جانور انداخته شود. تفاوت سخت‌پوستان با بقیه بندپایان این است که اندام‌هایی دوشاخه biramous دارند و لارو آن‌ها حالتی لیسه‌ای nauplius دارد.

پیشنهاد ایلیاد
چرا آهن در هوای مرطوب سریعتر زنگ می زند

چرا خرخاکی میگو و خرچنگ را دریک گروه طبقه بندی می کنند

بیشینه آن‌ها دریازی هستند در هر دو محیط زیست آب‌های شیرین و اقیانوس زندگی می‌کنند. اما تعداد کمی از آن‌ها در محیط خاکی زندگی می‌کنند. بیشتر آن‌ها متحرک هستند و خودمختار حرکت می‌کنند. در عین حال گونه‌های اندکی وجود دارند که انگل هستند و به میزبان چسبیده هستند. این گروه از سر به میزبان می‌چسبند. سخت پوستان از بدن سه بخشی تشکیل شده ند. سر، سینه و شکم. سر دوجفت آنتن یک جفت چشم مرکب و سه جفت قسمت دهانی. سینه و سر حمل می‌کنند تعدادی از ضمایم فرعی را که شامل آبشش و انتهای دم می‌شود. سخت‌پوستان کوچک به وسیله انتشار تنفس می‌کنند. سخت‌پوستان بزرگ‌تر دارای آبشش هستند. هر دو سیستم تنفسی از دوره کامبرین میانی آغاز به کار کرده‌اند. در اشتراک با بندپایان، سخت پوستان دارای اسکلت بیرونی سختی هستند که باید برای رشد جانور انداخته شود.

اسکلتهای بیرونی جانور ممکن است که با هم ترکیب شوند و این نکته قابل توجهی برای چگونگی پدید آمدن سپر کلفت شکمی بسیاری از سخت پوستان است. زواید سخت‌پوستان دو شاخه هستند این شامل دومین جفت آنتن است اما جفت نخست تک شاخه است. با این که بعضیشان دوجنسی هستند. بیشینه سخت‌پوستان جنس‌های جدا از هم هستند که به وسیله ضمایمی که روی شکمشان که شناپا pleopod نام دارند برجسته می‌شوند. اولین و در پاره اوقات دومین پلی پدز تخصص یافته‌اند برای جنس نر برای جابجایی اسپرم. بسیاری از سخت‌پوستان وجود جفت خود را حس می‌کنند و به آب برمیگردند برای رهانیدن تخمها. پوسته سخت پوستان از جنس کلسیم کبنات است. امیدواریم جواب سوال چرا خرخاکی میگو و خرچنگ را دریک گروه طبقه بندی می کنند را یافته باشید. نظر شما در رابطه با این مقاله چیست؟

پیشنهاد ایلیاد
انشای پاییزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *