ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

صابون سوغات کجاست

marage-photo-1

صابون سوغات کجاست

صابون سوغات کجاست

اگر شماهم از آن دست افرادی هستید که کنجکاوید بدانید صابون سوغات کجاست نگران نباشید. امروز در مجله اینترنتی ایلیاد مطلبی در رابطه با اینکه صابون سوغات کدام شهر است را برای شما آماده کرده ایم که میتوانید با مراجعه با ادامه مطلب آنرا مطالعه کنید و از خواص این نوع صابون نیز آگاه شوید.

 

صابون سوغات کدام شهر است

معروف ترین شهری که میتوان به آن اشاره کرد، مراغه است! این نوع صابون نیز به صابون مراغه یا صابون دست ساز مراغه معروف هستند و خواص بسیاری دارند و به دلیل شکل خاص و خواصشان نیز معروفند. این صابون به صورت طبیعی تولید میشود و ماندگاری بیش از ده سال دارد و همچنین قدمت آن نیز به صد و پنجاه سال پیش برمیگردد. جالب است بدانید با وجود صابون های صعنتی بسیار صابون مراغه سنتی و نیمه صنعتی هنوز به عنوان شوینده اصلی در خانه های مردم این شهرستان و بسیاری شهر های دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

صابون مراغه از دنبه گوسفند و سود سوزآور تشکیل شده است و به هیچوجه در ساخت آن از مواد شیمیایی استفاده نمیکنند.

خواص صابون مراغه

صابون مراغه هرسال بیش از دویست تن تولید میشود و موقعیتش را در بازار حفظ کرده است اما به علت تهیه سنتی و نامناسب بودن کیفیت مواد شوینده نتوانسته است جایگاه اصلی خود را در بازارهای داخلی و خارجی به دست اورد. یک داروساز در این رابطه گفته است این صابون به علت دارا بودن ph مناسب و میزان اسید کنترل شده، حساسیت های پوستی را از بین میبرد و پیازمو را تقویت میکند و همچنین استفاده از آن عوارض جانبی ندارد. این صابون در سه رنگ سفید، زرد و سیاه تولید میشود که معروفترین نوع آن، صابون زرد رنگ است. تفاوت دو صابون زرد و سفید تنها در رنگ آنهاست اما صابون سیاه از ضایعات این دو حاصل میشود و قدرت پاک کنندگی کمتری دارد. در برخی موارد به ترکیبات صابون سیاه سدر و رنگ حنا نیز اضافه میکنند که در این صورت یک صابون مناسب برای رفع شوره سر، ریزش مو و تقویت پیاز مو است.

پیشنهاد ایلیاد
چرا خرخاکی میگو و خرچنگ را دریک گروه طبقه بندی می کنند

همچنین یک متخصص پوست (داریوش هوشمند) نیز در رابطه با این صابون گفته است که شستشوی بدن با صابون مراغه موجب نرمی و لطافت پوست میشود و از شوره و خشکی پوست نیز خبری نیست. ماندگاری این صابون بیش از ده سال است و هرچقدر که مدت زمان بیشتری صابون باقی بماند، ارزش شویندگی آن بیشتر میشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *