چرا در ساعت سازی و طلا فروشی ها از عدسی استفاده میکنند

  چرا در ساعت سازی و طلا فروشی ها از عدسی استفاده میکنند

  مسلما همه ی شما، اگر به ساعت سازی یا طلافروشی رفته باشید دیده اید که از عدسی استفاده میکنند، اگر کنجکاو هستید تا بدانید چرا در ساعت سازی و طلا فروشی ها از عدسی استفاده میکنند با مجله اینترنتی ایلیاد همراه باشید.

   

  کاربرد عدسی در ساعت سازی و طلا فروشی چیست

  ابتدا لازم است توضیحی در رابطه با عدسی به شما عزیزان بدهیم، عدسی یا لنز نوعی ابزار است که نور در اثر عبور از آن میشکند و همگرا یا واگرا میشود. عدسی ها معمولا از شیشه و یا ماده های شفاف دیگر مانند پلاستیک ساخته میشوند. در ساعت سازی و طلافروشی ها از عدسی زیاد استفاده میشود. همچنین در کارهای دیگری که با ابزار و قطعات بسیار کوچک سر و کار داریم استفاده از عدسی کار را راحت تر میکند. یک عدسی ساده تنها از یک عنصر نوری تشکیل شده است. یک عدسی مرکب از یک مجموعه عدسی ساده که یک محور مشترک دارند تشکیل شده است. مزیت عدسی مرکب نسبت به عدسی ساده این است که بسیاری از بیراهش‌های نوری در آن قابل رفع هستند در حالی که این کار تنها با یک عدسی ساده امکان‌پذیر نیست. کاربرد عدسی تنها به امواج نوری محدود نمی‌شود، هر ابزاری که سایر امواج الکترومغناطیسی در اثر عبور از آن بشکند نیز عدسی خوانده می‌شود، به طور مثال لنز پارافین برای امواج مایکروویو وجود دارد.

   

  کاربرد عدسی در ساعت سازی

  در ساعت سازی به دلیل سر و کار داشتن قطعات کوچک، برای بهتر دیدن این قطعات از عدسی استفاده میشود. ساعت سازی و تعمیر ساعت کار حساس و دقیقی است و در ساعت های مچی قطعات به شدت کوچک هستند.

   

  چرا در ساعت سازی و طلا فروشی ها از عدسی استفاده میکنند

   

  دلیل استفاده از عدسی در طلافروشی ها

  طلا فروش ها نیز همانند ساعت سازها، با قطعات و طرح های ریز و ظریفی بر روی طلا روبرو هستند و برای بهتر انجام دادن کارشان باید از عدسی برای بزرگنمایی استفاده کنند تا بتوانند طرحی زیبا را خلق کنند.

   

   

  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4٫00 out of 5)
  Loading...

ارسال دیدگاه

دانلود رمان ریحانه دانلود رمان ریحانه پی دی اف – Reyhane مطلب تصادفی
© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت ایلیاد محفوظ است.